Naše firma se realizací zahrad zabývá již od roku 1996. Realizujeme (zakládáme) soukromé zahrady, firemní zahrady i veřejné plochy. Zakládáme zahrady u novostaveb, ale provádíme i rekonstrukce starších zahrad.

Na počátku každé realizace by měl být odborně provedený projekt, nebo studie, na jejichž základě se celá realizace provádí. I tuto službu naše společnost nabízí.
Po poskytnutí půdorysných podkladů Vašeho pozemku a upřesnění Vašich požadavků, co od své zahrady očekáváte a jakou funkci by měla plnit (okrasnou, užitkovou, odpočinkovou apod.), Vám vypracujeme projekt nebo studii dle Vašich představ a našeho nejlepšího zahradnického vědomí a svědomí…..Vše pro Vaši krásnou zahradu.

Po vypracování projektu nebo studie začíná vlastní realizace zahradních, či sadových úprav. Bývá obvyklé, nechat si zpracovat cenovou nabídku na vypracovaný projekt od několika realizačních firem, alespoň pro porovnání. Cenové nabídky zpracováváme samozřejmě zdarma. I v našem zahradnickém oboru je možné pořídit stejné dílo za různé ceny. Ne vždy ta nejlevnější firma je ta správná. Záleží též na celkové záruce na vypracované dílo a na kvalitě dodaného rostlinného materiálu. I zde bývají značné rozdíly. Ale neznamená, že ta nejdražší firma provede samotné dílo bez problémů a kvalitně. V těchto případech se ptejte na doporučení a reference již realizovaných zahrad. Také pronesená věta „není problém, my zvládneme a umíme všechno, to přece ví každý“, nebývá dobrou předzvěstí zdárného výsledku. Proto se snažíme, aby náš zákazník byl vždy maximálně spokojen s naší prací a hlavně, aby se na nás i po dokončení díla stále s důvěrou obracel. 

Ve většině případů se začíná terénními úpravami, které jsou velice důležité, protože přesnost a preciznost jejich provedení dávají vzhled celé zahradě. Modelace terénů je další službou, kterou naše firma nabízí. Pro tuto práci jsme vybaveni kompaktním čelním kolovým nakladačem Kramer 280 – Allrad. 

V rámci modelace děláme rovné terény např. pro trávníky, hrací plochy, ale i terénní nerovnosti, které dodávají zahradě na větší plasticitě a zajímavosti, nebo pokud jsou potřeba vykopat základ pro zahradní jezírko apod.
Jakmile jsou hrubé terénní úpravy hotové, je ideální navést kvalitní zahradní substrát, který zajistí lepší růst a rychlejší zapojení rostlin a trávníku. Samozřejmě pokud je kvalita zeminy v místě dostatečně kvalitní, postačí ji pouze zkultivovat, tak aby byl zajištěn zdárný vývoj rostlin a trávníku.

Po navezení a rozprostření substrátu začínáme s vlastní výsadbou rostlin. Dle projektu nebo studie vytyčíme záhony pro keřové skupiny, trvalky, vřesoviště i vzrostlé stromy. Při výběru rostlin do zahrad dbáme hlavně na jejich kvalitu. Zdravé a kvalitní rostliny jsou zárukou krásné a rychle zapojené zahrady. Ke kýženému zapojení dochází většinou v průběhu dvou až pěti let, v závislosti na půdních a klimatických podmínkách, druhu a velikosti použitých rostlin.
Zákazníkům nabízíme rostliny v běžných velikostech, ale i rostliny vzrostlé, soliterní, které jsou téměř ve svých finálních velikostech. Při výsadbě jednotlivých zahradních rostlin dbáme vždy na jejich nároky, sázíme je do správného substrátu a podle potřeby přihnojíme a na závěr důkladně zalijeme. Na rostliny zasazené naší společností poskytujeme standardně záruku jeden rok. Záruku je možné po domluvě smluvně prodloužit až na pět let. 

Po výsadbě rostlin záhony řádně uhrabeme a mulčujeme. Mulčuje se běžně mulčovací kůrou, štěpky, kačírkem apod. Pro zvýšení efektu „bezúdržbové zahrady“ dáváme ne záhony propustnou netkanou mulčovací geotextilii, která zabraňuje prorůstání plevelů, propouští vodu, ale zabraňuje jejímu nadměrnému odpařování. Na tuto geotextilii pak navezeme převážně mulčovací kůru v mocnosti cca 5-10 cm. Při mulčování trvalkových záhonů geotextilii vynecháváme, aby se trvalky mohly lépe rozrůstat a zapojovat. Trvalkové záhony pak můžeme mulčovat opět kůrou nebo kačírkem o různé velikosti.
Když máme všechny rostliny vysázené a zamulčované, dostáváme se do finální části založení zahrady a to je založení trávníku.

Většina zákazníků chce mít trávník krásně hustý, bezplevelný a sytě zelený. Aby tyto požadavky trávník splňoval, musí mít kvalitní základ a tím je lehký, propustný, hlinitopísčitý trávníkový substrát v mocnosti alespoň 5-10 cm.
Po navezení a rozprostření trávníkového substrátu provedeme jemnou modelaci finálního terénu. Pak následuje vlastní osetí. Osiva používáme vždy čerstvé a kvalitní a namíchané dle potřeb a stanoviště. Po vysetí, semínka zasekáme a uválcujeme. Dále následuje kvalitní a vydatná zálivka. Čerstvě osetý trávník by měl být stále vlhký a neměl by přeschnout, aby semínka co nejdříve vyklíčila a vyrostla. Semena ve směsi klíčí od 5-ti do 35-ti dnů, sle druhů trav ve směsi obsažené. Zhruba po jednom měsíci od osetí provádíme 1. seč trávníku.
První sekání a také odplevelení v trávníku na dvouděložné plevele provádíme v ceně založení trávníku. Dbáme na to, že trávníky, které zakládáme na zahradách předáváme svým zákazníkům v perfektním stavu, kdy jsou schopné plného zatížení a provozu zahrady. 

Kromě setých trávníků nabízíme svým zákazníkům i pokládku travních koberců. Travní koberce jsou minimálně 1 rok staré a po jejich položení se okamžitě zvyšuje efekt založené a upravené zahrady. Trávníky založené z travních koberců jsou schopné plného zatížení již jeden týden od pokládky. Jedinou nevýhodou travních koberců je jejich vyšší pořizovací cena. 

Takto ve stručnosti lze charakterizovat postup při zakládání nových zahrad. Závěrem lze říci pouze to, že naše společnost provádí sadové a zahradní práce na vysoké profesionální úrovni. Setkáváme se totiž velmi často s tím, že se v tomto krásného oboru pohybují bez urážky bohužel i různí „automechanici či údržbáři strojních linek“, kteří mohou nechtěně snižovat důležitost, váhu a profesionalitu zahradního oboru. Proto personální složení naší společnosti je složeno pouze ze zahradníků, kteří jsou vystudováni v oboru a mohou fundovaně provádět vše, aby splnili naše motto „Vše pro Vaši krásnou zahradu“

Otevírací doba BŘEZEN – PROSINEC

Pondělí  9:00-17:00
Úterý 9:00-17:00
Středa 9:00-17:00
Čtvrtek 9:00-17:00
Pátek 9:00-17:00
Sobota 9:00-13:00
Neděle ZAVŘENO

KONTAKT

Okrasná školka Svrkyně s.r.o.
Svrkyně 91
252 64 Svrkyně

Prodejna
+420 773 646 899

Realizace zahrad
+420 608 364 689

info@zahradnictvisvrkyne.cz

Sdílet na Pinterestu

Sdílej